اصلاح بدن

اصلاح بدن با یوگا

یوگا از جمله ورزش هایی است که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار مورد استقبال هنرمندان و سلبریتی ها در دنیا قرار گرفته است . این فعالیت ورزشی در پیشگیری از بیماری و عدم پیشرفت یک بیماری تاثیرگذار است و آرام شدن بدن را در پی دارد .اصلاح بدن نیز از تاثیرات غیر قابل انکار این ورزش است .
یوگا ورزشی است که به واسطه حرکاتی که در آن انجام می‌شود ، باعث انعطاف پذیری و قدرت بیشتر فرد می‌شود و همین انعطاف‌پذیری نیز آرام شدن بدن را در پی دارد.
اگر فردی با قوز، گودی کمر، زانو درد و … مواجه باشد با انجام حرکات یوگا می‌تواند به سمت اصلاح‌شدن اندام خود برود. برای اصلاح اندامی نیز هر چه سن فرد کمتر باشد، جواب‌دهی بیشتر است. البته این رشته برای تمام سنین کاربرد دارد و در سن‌های بالاتر نیز به رفع کمر درد و زانو درد و چنین مشکلاتی کمک می‌کند.
این ورزش روی تمرکز افراد نیز تاثیرگذار است تمرکز ، چرا که وقتی بدن آرامش می‌گیرد، تمرکز هم بیشتر می‌شود. به هر حال زمانی‌که درد در بدن وجود داشته باشد، تنش هم ایجاد می‌شود و خود به خود تمرکز فرد بر هم می‌خورد.

افراد از سن چهار سالگی تا سالمندی می‌توانند این فعالیت ورزشی را انجام دهند . از یوگای بارداری بارداری ، کودکان ، سالمندان و ام.اس میتوان به انواع یوگا اشاره کرد . در حال حاضر یوگا در بین افراد جامعه جا افتاده است و البته استقبال بانوان نسبت به آقایان بیشتر است و امیدواریم در قشر آقایان نیز پیشرفت قابل توجهی را شاهد باشیم .

امیدوارم همگی روزی به سمت یوگا بیایند و اگر به این صورت شود، جامعه‌ای سالم و به دور از تنش خواهیم داشت. یوگا در پیشگیری از بیماری و عدم پیشرفت یک بیماری نیز تاثیرگذار است . ما مراجعه‌کنندگان ام‌اسی هم داریم. در کل ندیده‌ام کسی به سمت این رشته بیاید و سالن را به صورت پشیمان ترک کند. این ورزش در بیماری‌های روحی – روانی نیز تاثیرگذار است. به امید روزی که نسبت به این رشته آگاه شویم و بیشتر به آن بپردازیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *