جوانی با یوگا یا عمل ؟

جوانی با یوگا

جوانی با یوگا یا عمل ؟

جوانی و جوان ماندن یکی از مواردی است که در دنیای امروز بسیار مورد توجه قرارگرفته است و متاسفانه اقشار مختلف جامعه برای این منظور به عمل های زیبایی روی آورده اند که بسیار ضررمند است .بسیار بهتر است به جای زیر تیغ رفتن با ورزش به سلامت ظاهر و باطن خود بپردازیم . ورزش و به طور کلی ورزش یوگای صورت یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها برای جوانسازی و زیبایی افراد است ؛ زیرا این ورزش پوست‌های چروک را صاف کرده و جوانی را به شما هدیه میکند و از پوست های جوان نیز محافظت می کند تا دچار پیری نشود. وقتی که ماهیچه ها بیش از اندازه فعال هستند، تجمع مواد اضافه و زاید مانند اسید لاکتیک می تواند موجب گرفتگی، درد و اسپاسم عضلات شود.
یوگای صورت و ماساژها سبب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می شوند و اکسیژن تازه و مواد غذایی را به بافت های بدن می رسانند و به خارج شدن مواد سمی و پاکسازی بدن از سموم و جوانسازی کمک فراوانی می کنند.
در نتیجه با انجام ماساژ، توان عضلات بازسازی می شود ؛ همچنین ماساژ به فعال سازیِ فرآیندهای مختلف در سیستم عصبی مرکزی و تقویت مکانیزم های آسان کننده کمک می کند؛ همچنین ماساژ تاثیر بازتابی روی عناصر عضلانی که در دیواره عروق خونی قرار دارند می گذارد، که سبب کمک به توزیع خون می شود و فشار شریانی را به حالت عادی در می‌آورد.

لازم است بدانید که در تجویز ماساژ باید هر نوع از خصوصیات فردیِ ماساژ گیرنده و حتی میزان خستگیِ او درنظر گرفته شود.

یوگای صورت و ماساژ، دوست اندورفین ماساژ، موجب بالا رفتن اندورفین‌ها و افزایش ترشح هورمون سروتونین می شود؛ این نکته به اثبات رسیده که هورمون استرس را آزاد می کند؛ انجام ماساژ استرس، احساس عصبانیت، ناآرامی، بی قراری و اضطراب را به طور فوق العاده ای کاهش می دهد و جوانسازی را برای فرد ارمغان می آورد.

افراد ورزشکاری که درنتیجه اثرات آرامش بخش ماساژ، از حالت روانی مثبتی برخوردار شده‌ اند، استرساسترس کمتری خواهند داشت ؛ به همین سبب زمانی که عضلات در آرامش کامل قرار گرفته باشند، با وارد آوردن فشار کمی به قسمت بطن عضلات، می توان به تخلیه خون سیاهرگی در جهتی که فشار اعمال شده کمک نمود. برای ماساژ درمانی تاثیرات فوق العاده عالی فراوانی همچون بهبود سوخت و ساز بدن و گردش خون و جوانی گفته شده است.

تاثیر خارق‌العاده یوگای صورت بر جوانی پوست
پوست افراد اولین بخش از بدن است که تحت تاثیر ماساژ قرار می گیرد؛ وقتی که دست روی پوست گذاشته می شود، می توان گرما را در پوست بدن احساس کرد.

با ثابت نگه داشتن دست ماسور روی بدن فرد، گرما افزایش پیدا می کند، که با افزایش جریان خون در قسمت سطحی پوست و بدن، فرد شادابی و زیبایی و جوانسازی پوست را از ماساژ هدیه خواهد گرفت.

کششی که با ماساژ بر روی پوست صورت می گیرد باعث افزایش اکسیژن می شود؛ همچنین ماساژ باعث فعالیت بیشتر در سلول های پوست می شود و کار غدد چربی و عرق را در دفع مواد زاید و سموم بهبود می بخشد؛ همچنین سبب باز شدن منافذ پوست شده و درنتیجه پوست در اثر ماساژ، تنفس بهتری می نماید.

پیشنهاد می کنیم در کنار انجام ورزش روزانه و منظم، یوگای صورت و ماساژ را نیز در برنامه خود داشته باشید و از تاثیرات مثبت آن لذت ببرید.

در ابتدا تأثیر یوگا بر ماهیچه ها، استخوان ها و مفاصل: در طی انجام وضعیت ها، ماهیچه ها تحریک، منبسط و منقبض می‌شوند. با انجام یوگا، ماهیچه ها انعطاف پذیر و قوی می‌شوند. تمرین منظم یوگا مانند تمام فعالیت های جسمی دیگر، روند بی آهک شدن استخوان ها (پوکی استخوان) را کند می‌کند.
دربارۀ تنفس، یوگا تمام عناصر برای بهبود ظرفیت تنفس را در اختیار دارد و آنها را به جریان می‌اندازد؛ به همین ترتیب و خصوصاً با کاهش ضربان قلب، عملکرد قلب و عروق را نیز بهبود می‌بخشد.

تأثیر یوگا بر عروق، سهیم بودن در کاهش فشار خون است؛ یوگا با بازگرداندن جریان خون از عضوهای پایینی، گردش خون را تسهیل می‌کند.
به طور کلی، یوگا شمای کلی بدن را زیباتر و بهتر می‌کند، بنابراین، به لطف زیبایی بیشتر ستون مهره ها و حفظ آنها در بهترین وضعیت، فرد در بدنش احساس راحتی و آسایش دارد.

چه کسانی می‌توانند یوگا تمرین کنند؟
همۀ افراد، هر سنی که باشد، با هر درجه از انعطاف پذیری، می‌توانند یوگا تمرین کنند. فقط کافی است که کلاس هایی متناسب با سطح شان انتخاب کنند: مبتدی، متوسط، پیشترفته و… .
بیشتر مشکلات احتمالی پزشکی در ارتباط با مفاصل هستند، اگر پوزیشن ها شدید باشند و یا به مدت طولانی حفظ شوند، و یا عمل تنفس به درستی انجام نشود، ممکن است مشکلاتی برای فرد ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *