ورزش در خانه

ورزش

همانطور که بر کسی پوشیده نیست ورزش و فعالیت‌های بدنی برای داشتن سبک زندگی سالم بسیار مورد توجه است . اما، بعد از یک روز کاری پرمشغله، رفتن به باشگاه سخت ترین کار دنیاست و بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم تا جلوی تلویزیون استراحت کنیم.

شاید باور نکنید ولی پیام‌های بازرگانی بهترین زمان برای ورزش است .
اگر از طرفداران دو‌آتشه برنامه‌های تلویزیون باشید، شاید با پیام‌های بازرگانی رابطه خوبی نداشته باشید. چرا از زمان پخش پیام‌های بازرگانی استفاده نکرده و عصبانیت خود را با ورزش تخلیه نمی‌کنید؟ پیام‌های بازرگانی در برخی شبکه‌ها ممکن است تا ۱۵ دقیقه هم طول بکشند. این مدت زمان برای ورزش در خانه و افزایش میزان ضربان قلب کافی است. پس، هنگام پخش بعدی پیام‌های بازرگانی از روی صندلی بلند شده و با انجام این حرکات ورزشی، اعتراض خود به قطع برنامه دلخواهتان را اعلام کنید.

مشت بزنید
ابتدا دشمن فرضی را در ذهن خود مجسم کرده و سپس تمام قوای خود را در مشت‌های گره کرده خود جمع کنید. پس از آن، تا جایی که می‌توانید و پشت سر هم با مشت از خجالت دشمن فرضی درآیید!

در جا بزنید
پاهای خود را به حرکت در بیاورید و دست‌هایتان را هم در کنار بدن تکان دهید. این کار باعث افزایش میزان ضربان قلب و سوزاندن میزان کالری بیشتر می‌شود. حتی می‌توان بعد از شروع شدن مجدد برنامه هم این کار را ادامه داد.

در جا بدوید
ورزش در خانه

این تمرین بسیار ساده است و زمان چندانی هم نیاز ندارد. در نتیجه، از وقت کوتاه آگهی‌های بازرگانی استفاده کنید و کمی بدوید. اگر در فکر کاهش وزن هستید، پیشنهاد می‌کنیم با انجام این حرکت به این فرآیند سرعت بیشتری بدهید.

پرش پروانه را فراموش نکنید
فکر می‌کنید بتوانید تمام طول آگهی‌ها این حرکت را انجام دهید؟ توصیه می‌کنیم این کار را امتحان کنید. در صورتی که انجام آن برایتان دشوار بود، به جای بالا پریدن با گام های کوچک به سمت راست و چپ حرکت کنید.

پلانک
این حرکت، تمرینی ایده‌آل برای شکم و تعادل است. برای ورزش در خانه و انجام دادن این حرکت، ابتدا به شکم روی زمین بخوابید. سپس دست‌ها را دو طرف قفسه سینه قرار دهید و تلاش کنید وزن را روی ساعد بیاندازید. در این مرحله تمام بدن را به سمت بالا بکشید و عضلات شکم را هم داخل نگه دارید. توجه کنید که فرم کلی بدن باید به شکل یک خط صاف باشد. در ابتدا ممکن است تنها بتوانید چند ثانیه خود را بالا نگه دارید. اصلا مشکلی نیست. هر چه بیشتر این تمرین را انجام دهید، خواهید توانست خود را بیشتر در وضعیت درست حفظ کنید. به عنوان مثال برای افزایش این زمان، سعی کنید هر هفته خود را چند ثانیه بیشتر بالا نگه دارید.

طناب بزنید
این ورزش مقدار بالایی کالری می‌سوزاند. یک طناب خود بخرید و هنگام پخش پیام‌های بازرگانی شروع به طناب زدن کنید. حتی اگر خیلی هم طناب زدن بلد نیستید، همچنان می‌توانید با تقلید کردن این حرکت، کالری بسوزانید.

حرکت کوهنورد
ورزش در خانه

قبل از هر چیزی باید بگوییم که انجام این حرکت ممکن است برای برخی افراد سخت باشد. کار را با حرکت پلانک شروع کنید ولی به جای ساعد، وزن خود را به دست‌ها انتقال دهید. سپس، درست مانند یک کوهنورد پاهای خود را یکی پس از دیگری به جلو و عقب ببرید. هرچه سرعت خود را زیادتر کنید، انجام این تمرین سخت‌تر می‌شود و کالری بیشتری می‌سوزانید.

از پله‌ها بالا و پایین بروید
اگر در منزل خود پلکان دارید،‌ سعی کنید در مدت پخش آگهی از آن‌ها بالا و پایین بروید؛ دو پله بالا و دو پله پایین. اگر منزلتان پله ندارد هم مساله‌ای نیست. تنها کافی است یک جعبه محکم را دم دست نگه دارید و همین تمرین را روی آن انجام دهید.

اسکات (Squat)
ورزش در خانه

این حرکت برای فرم دادن به ران‌ها و پایین‌تنه ایده‌آل است. برای انجام تمرین اسکات، بدن خود را به شکلی پایین بیاورید که انگار می‌خواید روی یک صندلی نامرئی بنشینید. ابتدا کار را سرعت کم آغاز کنید و کم کم سرعت خود را افزایش دهید؛ هر چه سریعتر، بهتر!

در خانه راه بروید
این مورد در تحریریه بامیلو بلاگ طرفداران زیادی دارد. به راحتی در مدت زمان پخش پیام‌های بازرگانی در منزل خود راه بروید و کالری بسوزانید. طولی نمی‌کشد که همیشه با این فعالیت ساده میزان ضربان قلب خود را افزایش داده و کالری می‌سوزانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *